Prostatos padidėjimas – tema, kuria nenoriai kalba dauguma vyrų

Prostatos padidėjimas – tema, kuria nenoriai kalba dauguma vyrų

Paskelbta: 17.09.2018

Peržiūros: 996

Gal pastaruoju metu pastebėjote, kad jūsų partneris dažnai keliasi naktį ir eina į tualetą? Taip gali būti dėl atsiradusių prostatos problemų. Vyrai nemėgsta apie tai kalbėti ir visą kaltę suverčia amžiui. Tačiau šį klausimą ignoruoti gali būti pavojinga.

Didžiajai daliai vyrų prostata pradeda didėti sulaukus maždaug 50 metų. Ši būklė vadinama nepiktybine prostatos hipertrofija ir jai nebūtinas specialus gydymas, jei nepatiriama nemalonių simptomų. Prostatos ląstelės padidėja dėl dihidrotestosterono (DHT), kuris vyrų organizmuose gaminamas iš natūraliai esančio testosterono. Jeigu prostata užauga per didelė, ji pradeda spausti šlaplę ir taip neleidžia pratekėti šlapimui. Todėl vyras pradeda dažniau norėti šlapintis, bet šlapimo srovė yra silpna ir nutrūkstanti. Taip pat gali būti, kad padidėjusią prostatą turintis asmuo negali be pertrūkių nusišlapinti ir tuo pačiu metu kenčia nuo šlapimo nelaikymo. Svarbu stebėti, ar nėra kokių nors papildomų simptomų, tokių kaip kraujo žymės šlapime arba nugaros skausmas. Pastebėjus tokius simptomus būtina kreiptis į urologą. Deja, vyrai dažnai atsisako tai daryti. Todėl reikėtų delikačiai su jais pasikalbėti ir paaiškinti, kad gydytojo apžiūra, kad ir kokia nemaloni atrodytų, gali išgelbėti jų gyvybę.
 
Svarbus prevencinis vaidmuo tenka tinkamai mitybai
Tiesioginė prostatos problemų atsiradimo priežastis dar nėra nustatyta. Tačiau nekyla abejonių, kad didelę įtaką daro gyvenimo būdas. Manoma, kad dažnai valgoma raudona mėsa, riebus maistas, nepakankamas daržovių kiekis racione ir rūkymas gali padidinti prostatos vėžio atsiradimo tikimybę. Norint apsisaugoti nuo šios ligos, rekomenduojama kokybiškai maitintis, į mitybos racioną įtraukiant didelį kiekį skaidulų, vitaminų ir mineralų, reguliariai mankštintis, vengti streso ir apskritai stengtis sveikai gyventi.
 
Kaip aktyviai rūpintis prostata
Jeigu norite, kad prostatos būklė būtų normali, reikia ja aktyviai rūpintis. Sveikatos priežiūros specialistai ypač susidomėjo nedidele Amerikos palme, vadinama gulsčiąja serenoja (Serenoa repens). Jos vaisiuose yra riebalų rūgščių sitosterolių, kurie padeda palaikyti tinkamą prostatos būklę ir pagerina šlapimo pratekėjimą. Esant šlapinimosi sunkumams, šlapimas kaupiasi šlapimo takuose ir šlapimo pūslėje. Susikaupęs šlapimas tampa puikia terpe bakterijoms veistis, kurios sparčiai dauginasi ir sukelia paskesnes komplikacijas. Paprastosios dilgėlės (Urtica dioica) ekstraktai irgi natūraliai pagerina tinkamą šlapinimąsi. Maisto papildų su gulsčiosios serenojos ar paprastosios dilgėlės ekstraktais galite laisvai įsigyti vaistinėse ar elektroninėse parduotuvėse.
 
Sveika prostata su joga
Šis paprastas pratimas padės pagerinti kraujo tekėjimą prostatoje ir aplinkiniuose organuose bei sumažins uždegimo riziką.
Atsigulkite ant nugaros ir rankas ištieskite prie šonų. Pakelkite kelius ir priglauskite pėdas kiek galite arčiau sėdmenų. Būtų dar geriau, jeigu pabandytumėte pėdas sujungti (arba bent vidines jų puses). Paskui kelius atpalaiduokite ir palengva nuleiskite žemyn. Pratimą kartokite kasdien ne mažiau kaip 5 min.