Moterims gresiantį širdies priepuolį atpažinti sunkiau

Moterims gresiantį širdies priepuolį atpažinti sunkiau

Paskelbta: 06.02.2018

Peržiūros: 75

Deginantis skausmas krūtinės srityje, einantis iš kairės rankos, šaltas prakaitas ir sunkus kvėpavimas – štai taip dauguma įsivaizduoja staigų širdies priepuolį. Tačiau moterims širdies priepuolio požymiai yra visai kitokie, o baisiausia, kad jų galima tiesiog nepastebėti.

Ištikus ūmiam širdies priepuoliui skausmas krūtinėje nebūna labai ryškiai jaučiamas. Galime jausti nedidelį maudimą žandikaulių, pečių, ausų, kaklo ar nugaros srityje. Dar dažniau atsirandantys simptomai yra pykinimas, nualpimas arba galvos svaigimas. Jeigu susiduriate su tokiomis problemomis, tačiau širdies elektrokardiograma nerodo jokių pakitimų, turėtumėte prašyti atlikti išsamesnius tyrimus, pavyzdžiui, atlikti streso testą minant dviratį. Simptomų, pranešančių, kad kažkas nėra gerai, gali atsirasti prieš kelias savaites ar mėnesius ir tik mes galime nuspręsti, ar tuos simptomus ignoruosime, ar ne.
 
Bemiegės naktys ir labai didelis nuovargis
70 % moterų pasakoja, kad tam tikrą laiką iki ištikusio širdies priepuolio jos jautėsi labai pavargusios. Kalbama ne apie įprastą nuovargį, su kuriuo kartais susiduria kiekvienas mūsų. Įsivaizduokite, kad jaučiatės taip, jog, atrodo, negalite net išlipti iš lovos, o nueiti į virtuvę pasidaryti arbatos prilygsta didžiausiam žygdarbiui. Kai kurie žmonės tokio tipo nuovargį lygina su išsekimu, kuris jaučiamas sergant gripu. Apie gresiantį širdies priepuolį organizmas taip pat praneša miego sutrikimais. Žinoma, nemigos priežastys gali būti ir kitos (hormonų pakitimai, virškinimo problemos, sąnarių skausmai, susikaupęs stresas ir pan.), bet jeigu jums dėl neaiškių priežasčių kurį laiką tapo sunku užmigti, geriausia būtų kreiptis į gydytoją.
 
Pasunkėjęs kvėpavimas, panika ir bloga savijauta
Ar jus kamuoja dusulys, kuris trukdo netgi kalbėti, kai tenka stabtelėti kiekvieno sakinio viduryje ir ilgai giliai įkvėpti oro? Tai gali būti dar vienas artėjančio širdies priepuolio simptomas. Kiti dažni perspėjamieji ženklai gali būti pykinimas ir virškinimo problemos (taip pat vėmimas), dažnas staigiai apimantis nerimo jausmas ir staigus šalto prakaito atsiradimas. Esant visiems tokiems požymiams, turėtumėte kuo greičiau kreiptis į gydytoją.
 
Reikia rūpintis sveika širdimi
Iš tiesų mūsų širdis kasdien susiduria su begale įvairiausių iššūkių – stresu, sočiųjų riebalų rūgščių prisotintu maistu, judėjimo trūkumu ir pan. Jeigu norite, kad jūsų širdis normaliai funkcionuotų, turite tinkamai ja pasirūpinti. Svarbus vaidmuo tenka širdies veiklą gerinantiems pratimams, kokybiškam maistui ir pakankamam poilsiui. Vienas iš paprastesnių būdų sveikai širdžiai išsaugoti – valgyti pakankamai maisto, turinčio Omega 3 riebalų rūgščių. Normaliam jūsų širdies darbui reikėtų suvartoti ne mažiau kaip 250 mg DHR ir EPR rūgščių. Tačiau mūsų organizmas nesugeba jų sintetinti, todėl būtina į racioną įtraukti maisto produktų, kuriuose šių riebalų rūgščių yra natūraliai. Tokie produktai daugiausia yra riebios jūrinės žuvys (lašiša, skumbrė, silkė ar sardinės) ir kai kurios gėlavandenės žuvys, pavyzdžiui, karpis. Šių medžiagų taip pat yra ir riešutuose bei sėklose. Jeigu jūsų maisto racione šių maisto produktų nėra pakankamai, savo organizmą pakankamu Omega 3 riebalų rūgščių kiekiu galite aprūpinti vartodami kokybiškus maisto papildus, kurių laisvai galite įsigyti vaistinėse ar elektroninėse parduotuvėse.