Imuninę sistemą reikia stiprinti visais metų laikais

Imuninę sistemą reikia stiprinti visais metų laikais

Paskelbta: 24.05.2018

Peržiūros: 64

Ir vėl! Jūsų vaikai ką tik persirgo gripu, o dabar jiems vėl sloga ir akys kaip stiklinės, o jūs sukate galvą, ką pasakyti darbe, kai jūsų paklaus, kodėl jau trečią kartą šiais metais jums reikia biuletenio susirgusio vaiko priežiūrai. Nieko nepadarysi. Prasidedant šiltajam sezonui mūsų imunitetas vis dar labai pažeidžiamas, todėl turime jam padėti. Tai ypač taikoma vaikams.

Lengvesnis maistas su dideliu baltymų, vaisių ir daržovių kiekiu, pakankamai skysčių, geras miegas ir buvimas atvirame ore – tai pagrindiniai mūsų imuniteto ramsčiai, į kuriuos turime susitelkti tiek rūpindamiesi savimi, tiek savo vaikais.
 
Ryte išgerkite rūgštų kokteilį
Siaučiant gripo epidemijai specialistai rekomenduoja vartoti daugiau vitamino C, kuris organizme veikia kaip itin stiprus antioksidantas ir skatina normalią imuninės sistemos veiklą. Natūralūs vitamino C šaltiniai, pavyzdžiui, yra šaltalankio uogos, erškėtrožės, papajos, kiviai, citrusiniai vaisiai, brokoliai, raudonieji pipirai, rauginti kopūstai, briuseliniai kopūstai, laukinis česnakas arba sėjamoji pipirinė. Galite įpratinti vaikus iškart atsikėlus kiekvieną rytą išgerti stiklinę šilto ar drungno vandens su šviežiomis citrinų sultimis. Pasistenkite, kad toks ritualas būtų kuo smagesnis ir nesukeltų vaikams nemalonių potyrių. Pavyzdžiui, galite įpilti šviežių citrinos sulčių į nedidelį puodelį ir jas praskiesti arbata bei surengti konkursą, kas nutaisys juokingiausią susiraukusią miną.
 
Linksmi gyvūnėliai lėkštėje
Vaikai paprastai ne itin mėgsta vaisius ir daržoves. Yra ir tokių, kurie griežtai atsisako imti juos į burną. Nepasiduokite. Sveiką maistą galima patiekti taip, kad vaikai patys nekantraus kuo greičiau paragauti! Obuolį arba kriaušę galima supjaustyti skiltelėmis ir apibarstyti trupučiu cinamono, apšlakstyti medumi ir sumaišyti su razinomis. Iš daržovių galima išpjaustyti juokingas formeles ir patiekti su žolelių mirkalu. Lėkštėje galima įvairiomis formomis išdėlioti daržovių traškučius, kubelius ar žiedelius suformuojant gražius paveikslėlius, pavyzdžiui, besišypsančią saulutę, namelius, gyvūnus... pamatysite, kad tokio linksmo užkandžio mažieji išdykėliai neatsisakys.  
 
Leiskite jiems taškytis balose
Bijote, kad vaikai sušals, todėl prieš eidami į lauką kruopščiai juos aptūlojate? Taip tikrai nepadedate jų imuninei sistemai. Geriau pagalvokite, kaip apgalvotai ir pamažu sustiprinti vaikų imunitetą, pavyzdžiui, eidami su jais pasivaikščioti bet kokiu oru, net jei pučia stiprus vėjas ar lyja. Juk pagaliau balos it magnetas traukia vaikus. Pasirūpinkite auliniais ir tegu smaginasi!
 
Vietoj filmo paskaitykite jiems pasaką
Jūsų vaikas užmiega priešais televizoriaus ekraną? Pats laikas atsisakyti šio blogo įpročio. Miegant organizme gaminasi hormonas, vadinamas melatoninu. Dėl melatonino stokos sunku užmigti, atsiranda miego sutrikimų ir silpsta imuninė sistema. Todėl jei norite, kad vaikai būtų sveiki ir atsparūs ligoms, anksti juos guldykite ir pašalinkite viską, kas gali trikdyti jų miegą, pavyzdžiui, mobilųjį telefoną ar planšetę. Neleiskite jiems prieš užmiegant žiūrėti į ekraną, geriau paskaitykite pasaką ar pažaiskite kartu kokį stalo žaidimą. 
 
Nupirkite jiems sveikų „saldainių“
Tam tikros žolelės jau daug amžių naudojamos imunitetui stiprinti (pavyzdžiui, ežiuolė ar erškėtrožės). Imuninę sistemą taip pat stiprina įvairios kitos maisto medžiagos, tokios kaip cinkas, folio rūgštis, B grupės vitaminai ir vitaminas D. Jei norite kompleksiškai pasirūpinti vaiko gyvybingumu, galite naudoti įvairius kokybiškus maisto papildus multivitaminus, kurie teikiami čiulpiamų tablečių, želė saldainių ar skanių sirupų forma ir būna įvairių vaisių skonio. Be to, juose yra beta gliukanų (medžiagų, esančių grybų, mielių, dumblių, kerpių ir tam tikrų grūdų ląstelių sienelėse). Šių maisto papildų galima laisvai įsigyti vaistinėse ar elektroninėse parduotuvėse.